17 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Pijany przyjechał do sklepu. W porę zareagował świadek

Ujął a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierującego. 52-latek, który wsiadł za kierownicę Volkswagena miał ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj po godz. 18, policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Gnojnik. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który poinformował, że będąc na parkingu zauważył kierującego Volkswagenem, który podjechał przed sklep i wysiadając z pojazdu zataczał się. Zgłaszający widząc to postanowił do niego podejść i wówczas wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił o tym policjantów.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.