28 lutego 2024
Kryminalne

Pijany złodziej tablic rejestracyjnych w rękach policjantów

Policjanci dzięki czujności mieszkańców zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia i zerwania tablic rejestracyjnych z 16 zaparkowanych pojazdów. To 32 -letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który został zatrzymany na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło w nocy 15 sierpnia przy ulicy Legionów Piłsudskiego w Brzesku.

15 sierpnia w nocy, policjanci otrzymali od mieszkańców Brzeska informację, że przy ulicy Legionów Piłsudskiego mężczyzna odrywa tablice rejestracyjne z zaparkowanych pojazdów.  Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia oficer dyżurny skierował we wskazane miejsce funkcjonariuszy, którzy błyskawicznie podjęli czynności, potwierdzając zgłoszenie – w 16 zaparkowanych samochodach brakowało tablic rejestracyjnych wraz z ramkami mocującymi tablice do karoserii. W wyniku podjętych czynności, policjanci w pobliżu miejsca zdarzenia wytypowali i wylegitymowali mężczyznę, którego wygląd  odpowiadał rysopisowi podanemu w telefonicznym zgłoszeniu. Był to 32 -letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W toku dalszych czynności policjanci odnaleźli większość tablic rejestracyjnych, które zostały przez sprawcę wyrzucone nieopodal miejsca zdarzenia. Wstępnie, łączne straty poniesione przez właścicieli samochodów zostały oszacowane na kwotę nieprzekraczającą 500 złotych.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wykroczenie umyślnego zniszczenia mienia, a za ten czyn grozi mu wysoka grzywna oraz obowiązek zapłaty zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.