PILNE! Są już koncepcje przebudowy Stadionu Miejskiego w Tarnowie [aktualizacja]

Założenia i prezentowane projekty są piękne – nowy stadion miałby pomieścić na trybunach około 10 tysięcy widzów. Obiekt ma posiadać m.in. salę konferencyjną, pomieszczenia biurowe, dwupoziomowe sky-boksy, zaplecze sanitarne, pomieszczenia do wynajęcia, windy, pomieszczenia magazynowe i telebim. Istniejące wały ziemne zastąpione zostaną trybunami wylewanymi. Na stadion prowadzić będą cztery główne wejścia. Tylko skąd na to wziąć pieniądze?

_wiz-7-800x450

Dopiero dziś w Sali Lustrzanej prezentowane są dwa projekty przebudowy sypiącego się Stadionu Miejskiego w Mościach. Jeszcze jakiś czas temu prezydent Roman Ciepiela prezentację koncepcji zapowiadał do 24 października. W sumie, razem z ekspertyzą obecnego stanu obiektu, koncepcje kosztowały Urząd Miasta około 65 tysięcy złotych. Decyzja, która wizja doczeka się realizacji, zapadnie do 15 grudnia. Koncepcje różnią się od siebie tym, że jedna z nich zakłada zadaszenie trybun wirażowych a druga nie. Zaprojektowano też różne elewacje. W obu przypadkach natomiast obiekt powinien posiadać parametry spełniające wymagania zarówno sportowe, jak i te związane z bezpieczeństwem. Koncepcje obejmują również m.in. oświetlenie stadionu (z wykorzystaniem dotychczasowych masztów oświetleniowych), a także system nagłaśniający.

_wiz-5-800x450

Stadion ma być przystosowany zarówno do wymogów żużlowej Ekstraligi, jak i do wymagań stawianych pierwszoligowym zespołom piłkarskim. W trakcie opracowywania dokumentacji wzięto pod uwagę naturalną murawę boiska piłkarskiego. Jak zapewnia autor projektu, na stadionie mogłaby się pojawić także trawa hybrydowa z podgrzewaniem. Prace modernizacyjne mogą ruszyć w przyszłym roku, przebudowa ma potrwać dwa lata i kosztować 50 milionów złotych… Oczywiście, realizacja inwestycji jest warunkowana pozyskaniem środków zewnętrznych, ponieważ miasta nie stać na tak drogi wydatek.

 _wiz-4-800x450

 

– Koncepcje, koncepcjami – ale najważniejsze jest finansowanie. Dziś to trochę takie mydlenie oczu, że się bardzo chce. Każdy prezydent do tej pory chciał, ale żaden kasy nie miał. Dopóki Prezydent nie zdobędzie finansowania – dopóty pozostanie na etapie koncepcyjnym. Ale plus za otwarte konsultacje społeczne – jest jakiś postęp po aferze z Amfiteatrem – mówi obecny podczas dzisiejszej prezentacji radny Jakub Kwaśny.

 

– Obrazek zawsze ładnie wygląda, bo po to on jest. Życzę teraz prezydentowi wytrwałości w poszukiwaniu funduszy na realizację przebudowy, którą zresztą obiecał w swojej kampanii wyborczej – komentuje radny Stanisław Klimek, członek Komisji Sportu Rady Miejskiej w Tarnowie.

 

8 komentarzy do “PILNE! Są już koncepcje przebudowy Stadionu Miejskiego w Tarnowie [aktualizacja]

 • 3 listopada 2016 o 15:10
  Bezpośredni odnośnik

  owa=ta
  ową= tę (!)
  bowiem = ponieważ

  Nie można napisać normalnie ?

  Proponuję jeszcze „albowiem”…

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2016 o 16:23
   Bezpośredni odnośnik

   Zapomniales napisac ze pojedyncze klatki dla pseudokiboli tarnovii tarnów ktorzy sa zwierzetami a zwierzeta trzyma sie w klatce.

   Odpowiedz
 • 3 listopada 2016 o 18:53
  Bezpośredni odnośnik

  Przecież dobrze wiemy ze Ciepiela nic w tej kwestii nie zrobi, jak był wice-marszałkiem Małopolski to dlaczego nie załatwił finansowania z UE, bo szukał miękkiego lądowania z sejmiku na fotel prezydenta. Teraz PiS mu ani grosza z ministerstwa nie da, no chyba że sobie chcą strzelić w kolano i zapewnić Ciepieli drugą kadencję na ciepłym stołku.

  Odpowiedz
 • 3 listopada 2016 o 19:54
  Bezpośredni odnośnik

  Nie uwierzę dopóki nie zobaczę koparek…
  Czyżby projekty, wizualizacje pod zbliżającą się kampanię wyborczą? Znowu omamią naiwnych mieszkańców gruszkami na wierzbie, a później „sorry”!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.