15 czerwca 2024
Kryminalne

Pobił staruszkę i trafił za kratki

Policjanci zatrzymali w ubiegłą sobotę 40-letniego mężczyznę, który dzień wcześniej w Tarnowie pobił 90-letnią kobietę. Mężczyzna trafił na 2 miesiące do aresztu.

W piątkowe popołudnie kobieta wybrała się na zakupy. Na ulicy Hodowlanej w Tarnowie widząc żebrzącego mężczyznę chciała mu pomoc i kupić coś do jedzenia. On jednak chciał tylko pieniądze. Ponieważ kobieta nie chciała mu ich dać uderzył ją w twarz tak mocno, że kobieta się przewróciła. W wyniku upadku złamała biodro. Napastnik uciekł, a kobieta trafiła do szpitala. Na drugi dzień mężczyzna był już zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Mościcach. Nie potrafił jednak wyjaśnić dlaczego uderzył staruszkę. Podczas przesłuchania okazało się, że już wcześniej groził innym kobietom oraz dopuścił się napaści na jedną z nich w centrum miasta również bijąc kobietę po twarzy.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury z wnioskiem o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wystąpiła do sądu z takim wnioskiem, a tarnowski sąd przychylił się do niego i zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.