15 czerwca 2024
AktualnościFotoreportaże

Pod Tarnowem otwarto Park Technologii [ZDJĘCIA]

Firma SBS Technology Poland otworzyła w Żelichowie w powiecie dąbrowskim Park Technologii, gdzie produkowane będą m.in. wiązki kablowe do magazynów energii. To ważny krok dla rozwoju firmy, a zarazem szansa na nowe miejsca pracy. 

Specjalny list do uczestników tej uroczystości skierował wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. List odczytał wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.

– Małopolska jest regionem, który łączy w sobie zarówno przepiękne krajobrazy, przyrodę oraz dziedzictwo kulturowe, jak i potencjał gospodarczy oraz rozwojowy. To miejsce, w którym dzięki dostępowi do najlepszych uczelni wyższych, łatwo znaleźć wykwalifikowanych pracowników z różnych obszarów. Ich zaangażowanie i umiejętności stanowią solidną podstawę rozwoju w każdej branży, także związanej z zaawansowanymi technologiami. (…) Cieszę się, że coraz więcej inwestorów korzysta z możliwości, jakie oferuje Małopolska. Bez wątpienia funkcjonowanie firmy SBS Technology Poland w Żelichowskim Parku Technologicznym przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom, samorządowi, jak i samej firmie. Jestem pewien, że będzie to również zachęta i motywacja do wybrania Żelichowa dla innych przedsiębiorców – przekazał wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas wydarzenia oficjalnie zainaugurowano infrastrukturę techniczną oraz budynek biurowy. Przedstawione zostały także cele i skala inwestycji, a także działalność inicjatora Parku Technologii Adama Drewnianego.

Ważnym punktem uroczystości było podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy rektorem Akademii Tarnowskiej dr hab. Małgorzatą Kołpą, wójtem gminy Gręboszów Krzysztofem Gilem oraz właścicielem firmy Adamem Drewnianym. Na mocy listu studenci AT będą mogli korzystać m.in. z praktyk w firmie. Ponadto jej kadra inżynierska będzie wspierać rozwój i aktywność młodych ludzi.

Firma SBS Technology Poland powstała w 2023 r. i należy do amerykańskiej spółki South Bay Solutions Inc. USA z siedzibą w Kalifornii. Firma, której założycielem jest Adam Drewniany, ma pozycję lidera precyzyjnej i wysokowydajnej obróbki oraz montażu części do urządzeń medycznych. W żelichowskim Parku Technologii prowadzona będzie działalność w zakresie obróbki mechanicznej oraz produkcji wiązek kablowych. W przyszłości planowane jest także powstanie tam centrum szkoleniowego dla kadr inżynierskich.

Firma SBS Technology Poland w Żelichowie jest jednym z beneficjentów zwolnienia z podatku CIT. Krakowski Park Technologiczny w ramach Polskiej Strefy Inwestycji przyznał w 2023 r. ponad 40 takich ulg podatkowych dla przedsiębiorców w Małopolsce. Firma otrzymała łącznie ulgę w wysokości 30,4 mln zł.

 

za:muw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.