21 kwietnia 2024
Aktualności

Pokemony na Starym Cmentarzu [OD CZYTELNIKA]

Moda na aplikację Pokemon Go od dawna bije rekordy popularności. W poszukiwania pokemonów wyruszyli również mieszkańcy Tarnowa i jak alarmuje naszą redakcję Czytelnik, użytkownicy grają na terenie Starego Cmentarza!

Duża ilość osób chodzi z telefonami naruszając spokój osób odwiedzających groby swoich bliskich. Spotykają się głównie przy tylnej bramie od strony ul. Zamkowej. Pisałem w tej sprawie do właścicieli gry, jednak zignorowali oni moją prośbę o skasowanie jej z terenu Starego Cmentarza. Dlatego proszę o reakcję w tej sprawie – zaalarmował naszą redakcję jeden z mieszkańców.

To jednak nie pierwsza kontrowersja związana z tą popularną grą na smartfony. Kilka miesięcy temu media donosiły o szukających pokemnonów w… KL Auschwitz-Birkenau. Przedstawiciele producenta gry wówczas zapewnili, że pracują nad tym, aby w miejscu tragicznej śmierci milionów ludzi nie było już więcej bajkowych stworów. Czy tak samo będzie ze Starym Cmentarzem w Tarnowie?

2 komentarze do “Pokemony na Starym Cmentarzu [OD CZYTELNIKA]

  • Nie sądzę aby twórcy gry – czy polski oddział – się tym zajął. Większość cmentarzy ma poustawiane punkty, szczególnie te starsze, ale nie tylko – przykład – cmentarz w Mościcach. Musieli by zmienić globalną politykę odnośnie miejsc tego typu, i pokrewnych. Zresztą, jak by chcieli anulować obszary pojawiania się Pokemonów, bo ktoś coś zgłosił, nie robili by nic innego tylko się tym zajmowali. Plus, otwarło by to furtkę, dla wszystkich, którzy, by nie chcieli Poków w swojej lokalizacji. Cóż, jeśli młodzi ludzie nie rozumieją sytuacji, albo po prostu mają to w głębokim poważaniu, niewiele da się zrobić.

    Odpowiedz
  • Firma Niantic odpowiedzialna za gry Pokemon GO i Ingress nie posiadają polskiego oddziału firmy. Pisanie do nich e-maili w sprawie usunięcia portali\pokestopów jest bezcelowe. Z resztą tu chodzi o kilka punktów (ok 10), dla porównania w Łodzi jest ich około 100 (w Ingress) i ok 30 Pokemon GO. Jedyną metodą na usunięcie tych punktów jest zgłoszenie ich jako „naruszające uczucia religijne” używając do tego odpowiedniej opcji w grze Ingress, ale i to nie musi być rozpatrzone pozytywnie. Zgłaszanie tego przez email nie pomoże.
    Sam jako gracz gry Ingress miałem okazję przyczynić się do utworzenia (zrobienie zdjęcia i nazwania punktu) kilku punktów na starym cmentarzu w Łodzi i nie uważam że mogłoby to naruszać spokój takich miejsc.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.