25 maja 2024
AktualnościKryminalne

Policja podsumowała majowy długi weekend. Było niebezpiecznie [ZDJĘCIA]

Pięciodniowy majowy weekend już za nami. Na drogach garnizonu tarnowskiego odnotowano 3 wypadki, w których trzy osoby zostały ranne, zarejestrowano 25 kolizji, zatrzymano 10 nietrzeźwych użytkowników dróg oraz odebrano 12 praw jazdy, z czego 8 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Jednym z poważniejszych zdarzeń, jakie obsługiwali policjanci było zderzenie dwóch pojazdów na tarnowskim odcinku autostrady. Zgłoszenie o zderzeniu pojazdów tuż przed węzłem Tarnów-Mościce wpłynęło do dyżurnego przed godziną 17. Od tego czasu całkowicie zablokowana została nitka w kierunku Rzeszowa. Utrudnienia trwały kilka godziny, a otwarcie pełnej szerokości autostrady nastąpiło po godzinie 20.

Z ustaleń policjantów, a także śladów zebranych z miejsca kolizji pojazdów wynikało, że kierowca osobowego audi podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności i uderzył swoim prawym narożem w lewe naroże jadącego przed nim volkswagena. Wytrącenie z prostolinijnej jazdy spowodowało, że kierowca dostawczaka stracił nad nim kontrolę, uderzył w bariery po prawej stronie drogi, a następnie zjechał ze skarpy przewracając swój pojazd na bok. Kierowca audi natomiast pozostał na autostradzie jednakże kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi. Osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do tarnowskiego szpitala. Jedna z nich posiadała obrażenia w postaci złamania obojczyka, pozostałe z ogólnymi potłuczenia opuściły placówkę.

Okoliczności tego wypadku wyjaśnią specjaliści z zakresu wypadków drogowych tarnowskiej komendy przy współpracy z biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (28.04-3.05.2023), tarnowscy policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w którym 1 osoba zmarła, a 2 zostały ranne. Było 25 kolizji, zatrzymano 1 kierowcę po użyciu alkoholu. 13 kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.