20 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Policja podsumowała Wielkanoc. Karambol i wypadek motocyklisty

Wypadek, w którym ranna została jedna osoba, 27 kolizji, dwóch nietrzeźwych kierowców, 12 praw jazdy zatrzymanych głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości – tak w dużym skrócie można opisać to, co działo się na drogach powiatu tarnowskiego podczas minionych świat.

W sobotę w godzinach dopołudniowych w miejscowości Wokowice, na 475 kilometrze A4, w kierunku na Rzeszów zderzyło się siedem samochód osobowych. Kierowca Chryslera nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w tył Renaulta Clio, co wywołało efekt domina – czyli najeżdżania na siebie kolejnych samochodów. W zdarzeniu ucierpiała pasażerka Chryslera i trójka dzieci. Co ważne po przewiezieniu do Brzeska i udzieleniu pomocy medycznej, cała czwórka mogła opuścić szpital. Pracujący na miejscu policjanci tarnowskiej drogówki przebadali wszystkich kierowców biorących w nim udział – byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały około trzy godziny.

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w świąteczną niedzielę. 21-letni motocyklista na łuku drogi w Rzepienniku Biskupim stracił panowanie nad pojazdem, po czym wraz z nim wywrócił się i doznał groźnych dla życia urazów. Trafił do szpitala. Motocykl w celach procesowych został zabezpieczony przez policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.