28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Policja zakupiła 4 radiowozy do przewozu psów [ZDJĘCIA]

Cztery nowe nieoznakowane radiowozy służące do transportu psów służbowych trafiły do jednostek garnizonu małopolskiego. Samochody zostały zakupione ze środków centralnych Komendy Głównej Policji, a ich specjalistyczne wyposażenie poprawi komfort podróży przewodników i ich czworonożnych kompanów.

Już od tygodnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Krakowie, w Nowym Sączu, Tarnowie i Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mogą użytkować nowe radiowozy przystosowane do przewozu psów służbowych. To nowoczesne i specjalnie zaprojektowane VW Transportery, w których jednocześnie można bezpiecznie przetransportować dwa psy. 

Radiowozy wyposażone są w typowy policyjny sprzęt tj. sygnały uprzywilejowania, radiostację itp. Posiadają także klatki, w których podróżują policyjne zwierzaki. Pojazdy  wyposażone są w klimatyzację, ogrzewanie i nawiewy – aby zapewnić komfortowe warunki zarówno dla przewodnika psa, pasażerów, jak i jego służbowego partnera. Specjalne wyposażenie to też podklatkowa szuflada przeznaczona do przewożenia sprzętu i wysuwany podest ułatwiający zwierzęciu wejście do pojazdu. Zakup jednego radiowozu to koszt blisko 400 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.