30 maja 2024
Kryminalne

Policjanci przechwycili 3,5 kg marihuany

Imponującą ilość 3424 gramów marihuany zabezpieczyli kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, na lokalny rynek nie trafi kilka tysięcy działek narkotyku, którego czarnorynkową wartości szacuje się na ponad 100 tysięcy złotych.

Dobre rozpoznanie i równie dobre przygotowanie przyniosło oczekiwane rezultaty. W czwartek w samo południe tarnowscy kryminalni weszli do jednego z mieszkań w Tarnowie, gdzie ujawnili plantację konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanych, oświetlonych boksach rosło 32 krzaki, wysokich na 45-115 centymetrów. Rośliny nawadniane były butelkowaną wodą, z której setka opakowań leżała w pokoju. Oprócz krzewów policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu również przeszło 3 kilogramy suszu marihuany. 


W związku z uprawą zatrzymany został jej właściciel, 29-letni tarnowianin oficjalnie bezrobotny i dotychczas niekarany. Mundurowi dotarli także do usytuowanej na terenie Tarnowa hali magazynowej. W wynajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach znaleźli kolejne 370 gramów suszu marihuany i pozostałości po innej plantacji. Podczas czwartkowej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 3,5 kilogramy marihuany i sprzęt służący do nielegalnej uprawy roślin.
29-latek został doprowadzony do nadzorującej śledztwo w sprawie tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany i najbliższe na 3 miesiące spędzi za kratkami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.