17 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Policjanci transportowali półtoraroczne dziecko do szpitala

Funkcjonariusze z drogówki pomogli szybko dotrzeć do szpitala matce z córką, która traciła oddech. Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka oraz natężenie ruchu mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zapewnili bezpieczny i szybki dojazd do dąbrowskiego szpitala. Dzięki reakcji policjantów półtoraroczna dziewczynka wymagająca interwencji medycznej, trafiła pod opiekę specjalistów.

W sobotę około godz. 19:30, mundurowi pełnili służbę na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. W trakcie trwania pomiaru prędkości kierujących poruszających się drogą krajową nr 73 w miejscowości Żelazówka, podjechał do nich samochód, z którego wybiegła kobieta trzymająca na rękach dziecko. Kobieta poinformowała, że jedzie w kierunku szpitala, ale jej dziecko traci oddech i prosi o pomoc funkcjonariuszy. Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka oraz wzmożony ruch na drogach powiatu dąbrowskiego, sierż. szt. Wojciech Sajdak i st. post. Adrian Dymon natychmiast podjęli decyzję o przewiezieniu matki z dzieckiem do szpitala. Policjanci przekazali informację dyżurnemu, włączyli sygnały uprzywilejowania i udali się w kierunku ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki pomocy policjantów, kobieta sprawnie i bezpiecznie dotarła na miejsce, gdzie jej półtoraroczna córka uzyskała pomoc specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.