19 czerwca 2024
AktualnościKultura

„Polskę i Ukrainę łączy sztuka”

Centrum Sztuki Mościce zaprasza już 31 marca o godz. 18:00 na koncert z udziałem grup młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Projekt artystyczny „Polskę i Ukrainę łączy sztuka” to ludowy kolektyw artystyczny ukraińskiego zespołu tanecznego Podolyanchyk, założony w 1964 roku przez zasłużonego nauczyciela Ukrainy, choreografa amatora Jurija Guriejewa, wyjątkową osobowość, utalentowanego artystę i pedagoga.

Obecnie zespołem Podolyanchyk kieruje jego syn Ivan Gurejev. W skład kolektywu wchodzi ponad 250 uczniów w wieku od 5 do 17 lat, którzy w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych uczą się choreografii – zapalnej sztuki tańca oraz kreatywny zespół nauczycieli.

Repertuar jest duży i oryginalny, ale specjalnością są prace choreograficzne tworzone na materiale folklorystycznym regionu podolskiego.W programach koncertowych kolektywu reprezentowane są wszystkie regiony Ukrainy. Zespół jest wizytówką Chmielnickiego, gloryfikuje rodzime Podole na całej Ukrainie i daleko poza jej granicami, budując mosty przyjaźni i jednocząc młodych Ukraińców. Wielokrotny laureat międzynarodowych i ogólnoukraińskich festiwali, zdobywca Grand-Prix różnych ukraińskich i europejskich konkursów.

31 marca, o godzinie 18:00 z zespołem Podolyanchyk wystąpią grupy młodzieżowe Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, które zaprezentują folklor z regionu Polski południowej i centralnej.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy przygotowali:

Beata Hazuka – Skoropad – choreografia

Marta Cichoń – chórmistrz

Andrzej Radzik – kierownik muzyczny

Zespołowi towarzyszy orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

 

Informacje / bilety:

Data: 29 marca 2023, godz. 11:00 i 31 marca 2023, godz. 18:00

Miejsce: sala widowiskowa

Bilety: 29 marca (grupy zorganizowane) – 10 zł; 31 marca – 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)

Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi

Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:

tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl

poniedziałek – piątek – 10:00 – 20:00

sobota – niedziela – 15:00 – 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.