28 maja 2024
Kryminalne

Pomysłowy oszust trafił za kratki

Wyłudzając drobne kwoty pieniędzy w zamian za zmianę umowy na dostawę energii elektrycznej uczynił sobie stałe źródło dochodu. Dwudziestopięciolatek z 34 zarzutami przebywa aktualnie w tarnowskim zakładzie karnym.

Przed okresem wielkanocnym do tarnowskiego sądu trafił akt oskarżenia, w którym policjanci zawarli 34 zarzuty oszustwa. Dwudziestopięciolatek – mieszkaniec województwa śląskiego – odwiedzał mieszkańców powiatu tarnowskiego jako przedstawiciel różnych firm dostarczających energię elektryczną. Wprowadzał w błąd domowników doprowadzając do sytuacji, w której podpisywali niekorzystne umowy, a na poczet jej zmiany wpłacali pieniądze w różnych kwotach od 10 do 300 złotych bezpośrednio oszustowi. W ten sposób fałszywy przedstawiciel wyłudził od mieszkańców ponad 2500 złotych.

Mężczyzna działał na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego od września 2016 roku do początku listopada 2016 roku. Wówczas został zatrzymany przez tarnowskich policjantów. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sprawca został osadzony w zakładzie karnym. Prowadzone przez tarnowskich policjantów czynności pozwoliły na ustalenie 34 poszkodowanych zamieszkałych na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Aresztowany przyznał się do wszystkich zarzutów i wyjaśnił ich okoliczności oraz przebieg. Skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Oszustowi wymierzono karę pozbawienia wolności, grzywnę oraz obowiązek naprawienia szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.