21 lutego 2024
Aktualności

Poseł Augustyn złoży doniesienie do prokuratury ws. mostu w Ostrowie

Podczas programu ,,Cafe Tarnów” posłanka Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej zapowiedziała, że złoży doniesienie do prokuratury w sprawie zamknięcia mostu w Ostrowie. Jak można wywnioskować zawiadomienie ma dotyczyć sprawdzenia, czy władze powiatu dopełniły swoich obowiązków w kontekście funkcjonowania przeprawy na Dunajcu.    

– Nie można tego tak po prostu zostawić – podkreślała w ,,Cafe Tarnów” poseł Urszula Augustyn. – Mamy do czynienia z kolosalnym zaniedbaniem, jeśli – a mamy na to dowody –  wiadomo było w kwietniu i we wrześniu, że ten most jest w tak dramatycznym stanie, to należało zrobić ,,coś” – jest wiele takich przedsięwzięć organizacyjnych, którymi należało obudować decyzję o zamknięciu, aby ludzie nie zostali nagle po jednej lub po drugiej stronie mostu kompletnie odcięci.

Posłanka PO zapowiada, że złoży zawiadomienie do prokuratury dotyczące sytuacji związanej z mostem na Dunajcu w Ostrowie. W poniedziałek Urszula Augustyn planuje spotkać się z dziennikarzami i podczas konferencji prasowej przedstawi szczegóły swojego wniosku do prokuratury. Nam jednak, podczas programu ,,Cafe Tarnów”, zdradziła już, czego będzie dotyczyło zawiadomienie.

– Nie mam odpowiednich narzędzi, ale prokuratura już ma. Trzeba zapytać, czy aby na pewno ci, którzy są do tego powołani i biorą za to pieniądze wywiązali się ze swoich zadań.  Tak, zgłoszę wniosek do prokuratury, aby zbadała sprawę. Mają biegłych i odpowiednie instrumenty. Prokuratura powinna zająć się całą sprawą z urzędu. Póki co nie zajmuje się sprawą, dlatego złożę formalne zawiadomienie – tłumaczy parlamentarzystka.

Emisja odcinka ,,Cafe Tarnów” z udziałem poseł Urszuli Augustyn odbędzie się jutro o godz. 16., na naszym facebookowym fanpage. Zapraszamy!

Jeden komentarz do “Poseł Augustyn złoży doniesienie do prokuratury ws. mostu w Ostrowie

  • Pani Poseł Urszula Augustyn , która tradycyjnie , bo jest z PO manipuluje faktami .
    Przysłowiowym „gwoździem do trumny” dla kondycji mostu, było skierownie na niego ruchu z autostrady A4 , takie są opinie ekspertów . Kto był u władzy w 2012 roku gdy wybudowano zjazd z autostrady w Tarnowie i za czyich rządów zdecydowano o puszczeniu ruchu przez most , który już w tedy był do rozbiórki zamiast zbudować nową przeprawę . Kto rządził wtedy w Tarnowie – Ryszard Ścigała ,który w wyborach samorządowych w 2010 został ponownie wybrany na prezydenta jako kandydat bezpartyjny popierany przez Platformę Obywatelską. Czym zasłynął kolega Pani Poseł Augustyn Tarnowianie pamiętają , no i kto był wojewodą Małopolskim w tym czasie – Jerzy Miller też PO .Według Pani Poseł wszyscy są winni zwłaszcza PiS , tylko nie PO , bo tam są sami uczciwi politycy nie mający sobie nic do zarzucenia zwłaszcza Pan Ścigała , prawda?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.