21 lutego 2024
AktualnościFotoreportażeKryminalne

Pożar domu pod Tarnowem! W środku były trzy osoby [ZDJĘCIA]

Dziś około godziny 1 w nocy w Karwodrzy doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego.
 
Tuż przed godziną 1:00, w Karwodrzy, Tuchowie i Piotrkowicach, rozległy się syreny alarmowe, wzywające strażaków do pożaru poddasza oraz drewnianej przybudówki budynku mieszkalnego, w Karwodrzy. Gdy strażacy przybyli na miejsce w płomieniach była już większość dachu na murowanym budynku mieszkalnym, a także obejmowały część dachu na szopie/stodole. Na szczęście trzy osoby przebywające w domu zdążyły na czas opuścić płonący budynek. 
 
Gaszenie pożaru oraz późniejsze przelewanie i dogaszanie nadpalonych elementów konstrukcji dachu oraz zawartości szopy/stodoły, trwało przez blisko 2,5 godziny.
 
W związku z tym, iż pomieszczenia mieszkalne nie nadają się póki co do dlaczego użytkowania, do remizy OSP Karwodrza dowieziono łóżka polowe i komplety pościeli, zabezpieczając poszkodowanym miejsca noclegowe.
 
Przyczyny pożaru ustala Policja. Jednak prawdopodobnie doszło do pożaru sadzy w kominie.  

W akcji gaśniczej uczestniczyło 25 strażaków – z OSP w Karwodrzy, Tuchowie i Piotrkowic a także z filii PSP w Siedliskach.

 

Fot. OSP Tuchów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.