28 maja 2024
Aktualności

Premier przyjedzie do Wierzchosławic

W niedzielę (22 stycznia) w Wierzchosławicach odbędą się ogólnopolskie uroczystości z okazji 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Ich głównym organizatorem jest tradycyjnie NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, a współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Tarnowski. Gościem tegorocznych odchodów, jak udało nam się ustalić, będzie premier Mateusz  Morawiecki. 
 
Uroczystości upamiętniające urodziny wybitnego przywódcy chłopów polskich od lat gromadzą w Wierzchosławicach, rodzinnej wsi Witosa, nie tylko rolników, przedstawicieli różnych organizacji i samorządowców, ale także najważniejsze osoby w państwie. Dwukrotnie obecny był prezydent Andrzej Duda, uczestniczyli w tych obchodach także m.in. premier Beata Szydło, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 
Niedzielne wydarzenie zainauguruje o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i polskich rolników w kościele w Wierzchosławicach pod przewodnictwem biskupa Artura Ważnego. Następnie uczestnicy uroczystości ze sztandarami pocztowymi przejdą pod grób Wincentego Witosa na pobliskim cmentarzu, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.
 
O godz. 13:30 zaplanowano spotkanie uczestników obchodów w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, gdzie przewidziane są także wystąpienia i prelekcje zaproszonych gości.
 
Podczas spotkania zostaną wręczone również odznaczenia resortowe „Zasłużony dla Rolnictwa” dla 40 rolników z terenu Powiatu Tarnowskiego, za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.