21 lutego 2024
Aktualności

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wierzchosławic!

Działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości uczczą przypadającą w tym roku 144. rocznicę urodzin Wincentego Witosa. Z tej okazji 21 stycznia w Wierzchosławicach odbędą się ogólnopolskie obchody, w których swój udział zapowiedział prezydent Andrzej Duda. 

Wydarzenie zainauguruje o godz. 11. msza święta w intencji Ojczyzny oraz polskich rolników w kościele w Wierzchosławicach. Następnie uczestnicy udadzą się na pobliski cmentarz, gdzie spoczywa Wincenty Witos, aby przy jego grobie złożyć kwiaty.

W drugiej części uroczystości zaplanowano konferencję naukową w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, gdzie przewidziane jest wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. Swoje przemówienia mają wygłosić również Minister Rolnictwa oraz Minister Środowiska.

To nie pierwsza wizyta prezydenta Dudy w Wierzchosławicach na obchodach urodzin Witosa. Andrzej Duda uczestniczył w obchodach także w 2015 roku.

Jeden komentarz do “Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wierzchosławic!

  • Ciekawym czy Adrian po powstaniu z klęczek da głos do ludu bożego jaki dał urbi et orbi pan Wincenty:
    Ostrzeżenie ludu przed klerem (1922):
    Musicie baczyć, aby nie wyzyskiwali waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony. Wincenty Witos

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.