Prezydent Ciepiela z nagrodą za… fuszerkę?
Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, którego szefem jest Kazimierz Barczyk z Platformy Obywatelskiej, po raz 18. przyznała tytuły „Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2017”. Wśród nagrodzonych inicjatyw znalazła się przebudowa stadionu przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Dyplom odebrał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela (jeszcze PO). Problem jednak w tym. że nowy obiekt odbiega standardem od wymagań związanych z organizacją dużych imprez lekkoatletycznych i, co oczywiste, do końca nie spełnia oczekiwań środowisk sportowych w mieście…
Jak podkreśla magistrat, który chwali się dyplomem, celem konkursu jest promowanie najważniejszych przedsięwzięć o wymiarze społecznym, ważnych dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, jak również inwestycji w infrastrukturalnych. W gronie 10 nagrodzonych inicjatyw z województwa małopolskiego znalazła się przebudowa stadionu piłkarskiego na stadion lekkoatletyczno-piłkarski, usytuowanego w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 32. Jednak ta inwestycja od dawna budzi mieszane uczucia, chociażby wynikające z faktu, że tamtejsza bieżnia z 6 torami uniemożliwia organizację zawodów na większą skalę.
Przypomnijmy, inwestycja przebiegała dwuetapowo. W pierwszym etapie zakres prac obejmował wykonanie: boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarach 64 x 100 m z bramkami, bieżni lekkoatletycznej z nawierzchnią poliuretanową 8-torową 100 m, bieżni okrężnej 6-torowa 400 m, rowu z wodą do biegu z przeszkodami, skoczni do skoku wzwyż, 2 skoczni do skoku o tyczce, skoczni do skoku w dal i trójskoku, 2 rzutni do pchnięcia kulą, rzutni do rzutu dyskiem i młotem z klatką bezpieczeństwa oraz rzutni do rzutu oszczepem. W drugim etapie wybudowano na stadionie betonową trybunę, która pomieścić może ponad 1900 osób, wraz z budynkiem magazynowym z pomieszczeniem dla spikera. Obiekt zyskał nowe nagłośnienie i oświetlenie, dzięki czemu sportowcy mogą trenować także w godzinach wieczornych. Ponadto na terenie kompleksu sportowego powstały siłownia plenerowa oraz boisko do siatkówki i koszykówki ze sztuczną nawierzchnią.
Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 8, 5 mln zł (w tym dofinansowanie w wysokości 1 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej).
Największą fuszerką Ciepieli jest poszerzenie ulicy na lwowskiej, gdzie pod wiaduktem mają się zmieścić 4 tiry, albo autobusy obok siebie. To cud będzie jakiś. Kto zaakceptował taki projekt, jak nie Pan Ciepiela, a prace mają ruszyć wiosną. Fajnie, a gdzie obwodnica północno-wschodnia?
Redaktorku a jakie to wielkie zawody lekkoatletyczne miałyby się odbywać w Tarnowie. Sześć torów to i tak o pięć za dużo.