20 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportaże

Prezydent Roman Ciepiela bez absolutorium [FOTOREPORTAŻ]

Rada Miejska w Tarnowie na dzisiejszej sesji nie podjęła uchwały w sprawie udzielenia prezydentowi Tarnowa, Romanowi Ciepieli absolutorium za wykonanie budżetu miasta w 2017 roku. Za przyjęciem ustawy absolutoryjnej głosowało 5 radnych, 12 było przeciwnych, a 4 wstrzymało się od głosu.

W czasie dyskusji pojawiały się różne głosy dotyczące głosowania. Występujący w imieniu klubu radnych „Nasze Miasto Tarnów”, radny Jakub Kwaśny mówił o jego politycznym charakterze.

– Raz w roku mamy taką okazję na pewne podsumowania. Tą okazją jest uchwała o udzieleniu bądź nie, absolutorium z wykonania budżetu. To głosowanie siłą rzeczy będzie polityczne. Nie możemy poprzeć uchwały o udzieleniu panu prezydentowi absolutorium, bo tak duże różnice między planem, tym pierwotnym, a wykonaniem, są w tym momencie niedopuszczalne.

Przeciwnego zdania był radny Zbigniew Kajpus z Platformy Obywatelskiej. Powołując się na pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, apelował do radnych:

– Mam nadzieję, że w tym roku dyskusja nad udzieleniem prezydentowi absolutorium nie będzie dyskusją polityczną. Chciałbym, aby państwo pochylili się nad tym absolutorium w sposób rzetelny i merytoryczny. Mam nadzieję, że w tym roku nie będziemy używać polityki do udzielenia absolutorium.

Ostatecznie uchwałę absolutoryjną poparło jedynie czworo radnych Platformy Obywatelskiej oraz radny Marek Ciesielczyk. Przeciwko niej głosowali wszyscy obecni na sali radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Jakub Kwaśny i Jan Niedojadło, od głosu wstrzymała się natomiast pozostała trójka radnych klubu „Nasze Miasto Tarnów” i Grzegorz Światłowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.