21 lutego 2024
Aktualności

Promesa na drogę w Rudzie Kameralnej

Jeszcze jedna droga w gminie Zakliczyn zostanie wyremontowana w tym roku z rządowej puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotarła kolejna promesa, tym razem na 120 tys. zł, na remont blisko pół kilometrowego odcinka drogi gminnej w Rudzie Kameralnej (droga na Dział).
Przypomnijmy, ze ramach pierwszej tegorocznej promesy odbudowane zostały odcinki dróg w Bieśniku, Faściszowej, Lusławicach oraz ulice Spokojna i Korczyńskiego w Zakliczynie. Łącznie ponad 4,4 km. W ramach drugiej trwają prace modernizacyjne na drogach Paleśnica – Dzierżaniny (przeszło
2,5 km), w Zdoni (przez wieś – 480 mb ) oraz Lusławicach (ul. Lwowska – 300 mb).

Przyznane dofinansowanie z MSWiA wnosi 80 procent wartości tych zadań. W sumie tegoroczne wsparcie z budżetu państwa dla gminy Zakliczyn na usuwanie szkód na drogach związanych z powodzią i opadami wyniosło do tej pory blisko 2 mln zł, co pozwoliło wykonać ponad 8 km nowych nakładek asfaltowych.

Fot. Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.