18 czerwca 2024
Aktualności

Przed nami Tarnowski Marsz Niepodległości

Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe zaprasza na Tarnowski Marsz Niepodległości, który przejdzie ulicami Tarnowa już 30 października o godzinie 18:00

Jak podkreślają organizatorzy, odzyskanie niepodległości będziemy świętować nie tylko 11 listopada w Warszawie – 30 października jest dniem, w którym w Tarnowie obchodzimy święto niepodległości. Tarnów był pierwszym miastem w Polsce, które w październiku 1918 roku wyzwoliło się spod władzy zaborcy!

– Jest to dla nas naprawdę bardzo ważny dzień – to właśnie do tego momentu w historii nawiązuje nazwa stowarzyszenia – Tarnów Pierwsze Niepodległe! – podkreślają organizatorzy marszu. 

Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe zrzesza młodzież regionu tarnowskiego i zajmuje się promocją wartości katolickich i patriotycznych. Ponadto celami stowarzyszenia są budowa tożsamości lokalnej i integracja mieszkańców regionu tarnowskiego, promocja wartości europejskich, promocja postaw obywatelskich i troska o lokalne potrzeby regionu tarnowskiego, działalność na rzecz edukacji, oświaty i wychowania, aktywizacja społeczna i kulturowa młodzieży poprzez różnego typu przedsięwzięcia, w tym popieranie i wspieranie inicjatyw młodzieżowych.

Tarnowski Marsz Niepodległości rozpocznie się o godz. 18 – zbiórka przy Bramie Seklerskiej (ul. Krakowska), a zakończy się na tarnowskim rynku odśpiewaniem polskiego hymnu. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.