12 kwietnia 2024
Kultura

Festiwal Niepodległości: Przegląd filmów Krzysztofa Brożka

6 i 7 listopada, w ramach szóstej edycji Festiwalu Niepodległości oraz obchodów Święta Miasta „Tarnów Pierwsze Niepodległe” organizowany jest w kinie MARZENIE dwudniowy otwarty przegląd filmów dokumentalnych Krzysztofa Brożka. Z samym autorem będzie można się spotkać się 7 listopada o godz. 17:00 w Piwnicy TCK. Wstęp na wszystkie projekcje i na spotkanie jest wolny.

 

6 listopada o godzinie 11:00 „Niepodległość jako postawa” – projekcja dwóch krótkich filmów (łącznie trwają około 75 minut):

Zdradzeni o świcie”– film o rozbiciu antykomunistycznego oddziału partyzanckiego z okolic Nowego Sącza, Piwnicznej „Żandarmeria” (w tym oddziale kapelanem był ks. Władysław Gurgacz, najsłynniejszy z kapelanów Żołnierzy Wyklętych)

Historia Pana AK” – film o o Andrzeju Kostrzewskim, żołnierzu Armii Krajowej, po wojnie szyfrancie organizacji Wolność i Niezawisłość, w roku 1978 założycielu Instytutu Katyńskiego

7 listopada o godzinie 11:00 „Niepodległość – wyzwanie i dylematy” (blok ok. 90 minut)

Gdzie jest porozumienie gdańskie?” – film– zapis dziennikarskiego śledztwa w sprawie zaginionych w tajemniczych okolicznościach egzemplarzy porozumień podpisanych 31 sierpnia 1980 w Stoczni Gdańskiej. Nawet wśród historyków mało kto wie, że dziś nie ma oryginałów owych historycznych Porozumień…

Tajne./Spec znaczenia” – niedokończony film zlecony przez TVN, starający się przybliżyć początki aktywności politycznej Lecha Wałęsy w pierwszej połowie lat 70-tych XX w.

Seanse poprzedzą projekcje filmów zrealizowanych w ramach projektu „Pierwsi Niepodlegli”.

Krzysztofem Brożkiem będzie można spotkać się 7 listopada o godzinie 17:00 w Piwnicach TCK, Rynek 5. Podczas tego spotkania zaprezentuje on fragmenty swojego najnowszego dzieła – filmu dokumentalnego o Solidarności Walczącej.

Wstęp na seanse i spotkanie jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.