15 lipca 2024
Kryminalne

Przyjaźń, którą zakończyła kradzież

Dwoje przyjaciół z Tarnowa wybrało się do centrum po odrobinę rozrywki. Kiedy w drodze powrotnej straszy potknął się i wywrócił, młodszy natychmiast rzucił się z pomocą, po czym odprowadził kolegę do samego domu. Prawdziwa przyjaźń rzec by można, gdyby nie pewien szkopuł…
39-latek pomagając koledze podnieść się po upadku, zauważył w tylnej kieszeni jego spodni etui z kartą bankomatową i dokumentami. Nie mogąc oprzeć się pokusie, zabrał je swojemu „przyjacielowi”. Potem będąc już sam, z pomocą skradzionej karty wydał kilkaset złotych, robiąc zakupy w 12 sklepach spożywczych. W trzynastym bezskutecznie próbował, ale z powodu blokady, transakcja okazała się niemożliwa do zrealizowania.
Na szczęście ani łupem, ani wolnością nie nacieszył się zbyt długo. Na jego trop wpadli policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum, którzy zebrali materiał dowodowy pozwalający postawić mu zarzuty, popełnione w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.