15 lipca 2024
Aktualności

Przyszli egzaminatorzy walczyli o uprawnienia

Prawie 170 egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów przystąpiło do egzaminu państwowego przed komisją weryfikacyjną, powołaną przez Ministra Infrastruktury, który odbył się w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. Tarnowski ośrodek po raz trzeci z rzędu został wskazany przez Ministerstwo Infrastruktury jako miejsce przeprowadzenia tego trudnego egzaminu .

Tarnowski MORD w tym roku jest jedną z siedmiu placówek w kraju, które uzyskały zgodę ministerstwa na zorganizowanie „Państwowego Egzaminu Weryfikacyjnego dla Kandydatów na Egzaminatorów i Egzaminatorów Poszerzających Swoje Kwalifikacje”.

Egzamin to zawsze ogromne wyzwanie dla przystępujących się do niego osób. Najpierw egzaminatorzy i kandydaci na egzaminatorów muszą zmierzyć się z bardzo trudnym testem ze znajomości m.in. przepisów ruchu drogowego, zasad egzaminowania i etyki egzaminatorskiej. Następnie, po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego, zdają egzamin praktyczny na placu manewrowym. Oczywiście, zadania są na znacznie wyższym poziomie skomplikowania niż te, z którymi muszą uporać się kandydaci na kierowców. Ostatnim elementem jest bezbłędne pokonanie trasy w ruchu drogowym, a także udowodnienie, że potrafią właściwie ocenić umiejętności kandydatów na kierowców.

– Nasza baza i profesjonalizm pracowników zdecydowały o tym, że po raz kolejny mogliśmy być organizatorami tego prestiżowego egzaminu – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Cieszę się z tego wyróżnienia także dlatego, że nasi goście nie tylko angażowali się w zadania związane z egzaminem, ale przez kilka dni zwiedzali Tarnów. Nasze miasto bardzo się im podobało, szczególnie starówka oraz ruiny zamku na Górze św. Marcina.

Zanim egzaminatorzy i kandydaci na egzaminatorów z województw dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego poddali się weryfikacji swoich umiejętności, korzystali z możliwości odbycia jazd próbnych, zarówno na placu MORD-u, jak i na ulicach Tarnowa. Wolny czas spędzali zwiedzając miasto.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.