29 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

PSZOK w Woli Dębińskiej otwarty [ZDJĘCIA]

Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla gminy Dębno po ponad 2 latach dobiegła końca. W ramach inwestycji utworzona została także ścieżka edukacyjna.

Poprzez obecność trzech członków Zarządu Województwa na otwarciu tego obiektu chcemy pokreślić fakt, że nawet stosunkowo niewielka inwestycja jest dla nas ważna. Przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju, nie tylko terytorialnego, ale też gospodarczego, kulturalnego i społecznego całej Małopolski. A najlepszym tego wyrazem tego jest dobra współpraca z gminami, w tym z gminą Dębno – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Projekt budowy PSZOK-u w Woli Dębińskiej obejmował także utworzenie ścieżki edukacyjnej wraz ze skwerem, tematycznymi tablicami informacyjnymi, ławkami do wypoczynku i stojakiem na rowery.

Cieszę się szczególnie z aspektu profilaktycznego tej inwestycji – ścieżki edukacyjnej. Uświadamianie mieszkańców Małopolski, szczególnie dzieci i młodzieży na temat ochrony środowiska, dbania o nie i wyrabianie sobie dobrych nawyków w tej kwestii jest niezmiernie ważne dla tego pokolenia, ale też ze względu na pokolenia przyszłe – dodaje Marta Malec-Lech, członek zarządu.

Całkowity koszt inwestycji to niemal 2, 5 mln zł z czego dofinansowanie z Funduszy Europejskich – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 to prawie 1,7 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.