25 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Puchar burmistrza Ryglic dla orkiestry z Żurowej

Orkiestra Dęta OSP z Żurowej zwyciężyła w VIII Ryglickiej Paradzie Orkiestr Dętych, do niej trafiło też główne trofeum – puchar Burmistrza Ryglic. Ryglicka parada, tradycyjnie odbywająca się 3 maja, jest eliminacją do udziału w Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, który odbywa się w Nowym Sączu.

Komisja w składzie: kpt. Stefan Żuk, dr Waldemar Groń i Stanisław Stachoń, po wysłuchaniu 8 orkiestr, I miejsce przyznała Orkiestrze Dętej OSP z Żurowej.

II miejsce wywalczyły Orkiestra Dęta OSP z Siemiechowa i Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego, a III – Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk Tuchowskich. Wyróżnienia specjalne otrzymały: Big Band z Rzepiennika Strzyżewskiego i Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa z Zalasowej. Wszystkie te zespoły będą reprezentowały nasz region podczas sądeckiego festiwalu.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia: Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej z Tuchowa oraz Orkiestrze Dętej z Woli Mędrzechowskiej.

Gośćmi tegorocznej ryglickiej parady była delegacja Węgrów z zaprzyjaźnionego z Ryglicami Törökszentmiklós.

Jeden komentarz do “Puchar burmistrza Ryglic dla orkiestry z Żurowej

  • Gratulacje.Mam nadzieje, ze Pan Żuk,Groń oraz Stachoń oceniali bardziej sprawiedliwie niż na Przeglądzie Orkiestr Dętych w Nowym Wiśniczu bo tam liczą się dla nich tylko znajomości wsrod kapelnistrzow a nie to jak która Orkiestra zagrała.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.