21 kwietnia 2024
Aktualności

Putin z Tarnowa pomaga kupić helikoptery ewakuacyjne dla Ukrainy [WIDEO]

Viktor Putin nosi to samo nazwisko, co rosyjski prezydent, ale jak mówi – na szczęście, to nie jest jego rodzina. Przyjechał z Ukrainy, jest piłkarzem i gra w Unii Tarnów. Podczas meczów kibice wołają, żeby zmienił nazwisko, ale Viktor nie zamierza tego robić. Chce pod swoim nazwiskiem pomagać Ukrainie, swojej ojczyźnie.

Piłkarz włączył się do akcji, której celem jest zakup śmigłowców MEDEVAC do ratowania rannych, ukraińskich żołnierzy. To kolejny, obok 36 innych, „Ambasador” akcji. Inicjatywa nosi nazwę Polska Zrzutka Obywatelska: Zbroimy Ukrainę. Viktor chce choć trochę ratować reputację swojego nazwiska, chociaż wie, że przy skali zła, które czyni Władymir Putin, to marne wysiłki. Ojciec Wiktora – Władimir Putin, który nosi nie tylko identyczne nazwisko, ale też imię, co rosyjski prezydent, mieszkał w Chersoniu. Kiedy miasto opanowali Rosjanie, postanowił uciec. Udało się wyjechać, ale dom rodzinny Putinów został zniszczony przez rakiety. Viktor Putin opowiada swoją historię w krótkim klipie, który można znaleźć poniżej.

Do tej pory udało się zebrać prawie pół miliona złotych. Do pierwszego celu akcji brakuje już niecałe 140 tys. zł. Zostanie kupione tyle sprzętu, ile funduszy uda się zebrać:

– 620 tys. zł – wyposażenie nawigacyjne i medyczne do śmigłowca
– 2 mln. 700 tys. zł – jeden śmigłowiec z wyposażeniem medycznym
– 8 mln. 100 tys. zł – trzy śmigłowce z wyposażeniem medycznym

Więcej informacji znajduje się tutaj:
Www.zbroimyukraine.pl
https://zrzutka.pl/ZbroimyUkraine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.