Radłów będzie miał nową halę widowiskowo-sportową?

Władze gminy Radłów zaprezentowały wizualizację nowej hali widowiskowo-sportowej, którą chcą wybudować niemalże w centrum Radłowa. Samorząd na początku 2020 roku nabył działkę pod inwestycję o powierzchni 1,40 ha znajdującą się w Radłowie przy stadionie miejskim. Teraz przyszedł czas na prezentację założeń planowanej inwestycji oraz walkę o dofinansowanie zadania. 

 

Hala sportowo-widowiskowa będzie budynkiem wolno stojącym, nie podpiwniczonym, w części sali sportowej – parterowym, w części zaplecza – 2 kondygnacyjnym, w części technicznej – 3 kondygnacyjnym.

Budynek podzielony jest funkcjonalnie na trzy części: salę widowiskowo–sportową o wymiarach ok. 44 m. x 25 m. wraz z zapleczem socjalnym, w którym zlokalizowane są klatki schodowe, szatnie i łazienki dla sportowców, pokój nauczyciela (trenera), pom. pierwszej pomocy, toalety, pomieszczenie gospodarcze; mniejsze sale gimnastyczne wyposażone we własne zespoły szatniowe; część techniczną, w której znajdują się magazyn na sprzęt sportowy, kotłownia, wentylatornia, pomieszczenie wodomierza i pomieszczenie elektryczne.

W hali sportowej znajdą się dwie dodatkowe sale gimnastyczne, jedna na parterze, druga na 1 piętrze. Sala gimnastyczna na parterze może być wykorzystywana do ćwiczeń aerobiku bądź jako siłownia. Sala gimnastyczna na pierwszym piętrze może być wykorzystywana na salę do squasha. Obydwie sale gimnastyczne mają własne zaplecze szatniowe z umywalniami osobno dla kobiet i mężczyzn.
Główna sala sportowa o powierzchni 1197,21m2 oprócz boisk do gier zespołowych może również służyć do wystawiania amatorskich przedstawień teatralnych lub szkolnych, oraz organizowania innych imprez rozrywkowych lub szkoleniowych wymagających dużej powierzchni użytkowej. Poprzez zaprojektowane klatki schodowej, będzie można dostać się na piętro gdzie znajduje się widownia, która może pomieścić 320 widzów.

Jak zawsze przy tego typu projektach, samorządu nie stać, aby realizować zadanie wyłącznie w oparciu o własne środki. Gmina Radłów chce aplikować o dofinansowanie w wysokości 70 % z Ministerstwa Sportu. Hala będzie bardzo nowoczesnym i ekologicznym obiektem, dzięki temu planowane jest pozyskanie dofinansowania z funduszy zajmujących się ekologią, a także nowoczesnym uzyskiwaniem energii ze słońca.  Hala Sportowa będzie spełniała wszystkie normy dla osób niepełnosprawnych, w związku z tym daje to możliwości ubiegania się o środki z funduszy zajmujących się likwidowaniem barier dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.