21 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

Radni uchwalili budżet i wybrali przewodniczącego Rady Miejskiej [FOTOREPORTAŻ]

Podczas trwającej jeszcze sesji Rady Miejskiej w Tarnowie radni uchwalili plan finansowy miasta na 2018 rok. Nim jednak budżet został zatwierdzony, miało miejsce ślubowanie nowego radnego oraz wybór nowego przewodniczącego Rady. 

Skład Rady Miejskiej zasilił Adam Sajdak, który zastąpił Kazimierza Koprowskiego, który końcem grudnia złożył mandat radnego i został zastępcą dyrektora jednego z departamentów w Ministerstwie Edukacji.

Podczas dzisiejszej sesji, tarnowscy radni wybrali również nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie. Tym samym potwierdziły się nasze poranne informacje, że kandydatura Ryszarda Pagacza jest już przesądzona.

W głosowaniu uczestniczyło 23 spośród 24 obecnych na sali radnych. Za wyborem Ryszarda Pagacza na przewodniczącego Rady Miejskiej było 19 z nich, 3 osoby głosowały przeciw, a 1 wstrzymała się od głosu.

– Będę się starał być przewodniczącym wszystkich radnych, bo to jest Rada Miejska Tarnowa i wszyscy służymy miastu. Będziemy to robili najlepiej jak będziemy potrafili, a ja będę się starał prowadzić te sesje też najlepiej jak będę potrafił – powiedział chwilę po wyborze Ryszard Pagacz.

Nowy przewodniczący reprezentuje klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jest mieszkańcem Piaskówki i w Radzie Miejskiej zasiada pierwszą kadencję. W listopadzie ubiegłego roku został wybrany szefem tarnowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Jednak najważniejszym głosowaniem podczas dzisiejszej sesji było uchwalenie budżetu miasta. Prezydent Roman Ciepiela ugiął się pod naciskiem radnych wprowadzając do proponowanego przez siebie projektu aż 140 poprawek.

Za drastycznie zmienionym budżetem miasta głosowało 21 radnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.