18 czerwca 2024
Aktualności

Radni uchwalili budżet powiatu tarnowskiego

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego uchwalono plan dochodów i wydatków na rok 2017.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ!

– Mimo konieczności przeznaczenia 2,8 mln zł na zakup nieruchomości odzyskanych przez spadkobierców perspektywy nie są złe. Zwiększeniu ulegają poszczególne wskaźniki, rosną też subwencje, więc rośnie też nasz budżet. W przyszłym roku budżet powiatu kształtował będzie się na poziomie 133 mln zł – to o 14 mln zł więcej niż w roku obecnym. To kolejny przykład dobrej zmiany – wyjaśnia starosta tarnowski Roman Łucarz. – Dzięki temu na wydatki majątkowe przeznaczymy sporą kwotę, bo około 27 mln zł.

W planach inwestycyjnych Starostwa Powiatowego jest m.in. budowa nowej drogi wraz z mostem do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz całej ostatniej zachowanej na świecie posiadłości mistrza Paderewskiego. Zamieniony na betonowy zostanie ostatni w powiecie most z elementami drewnianymi w Pławnej i zmodernizowany zostanie 3,5 km odcinek drogi powiatowej w Łęgu Tarnowskim. Ruszy dostosowanie byłej szkoły w Dwudniakach dla potrzeb Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, starostwo chce również wykonać termomodernizację trzech ostatnich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie, w których te prace nie były jeszcze zrobione – w Zakliczynie i w obu tuchowskich. Olbrzymim projektem będzie cyfryzacja zasobów geodezyjnych, na co  Starostwo otrzyma dziewięćdziesięcioprocentowe dofinansowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.