22 lutego 2024
Aktualności

Radny apeluje do posłów o rezygnację z mandatów

Włodzimierz Bernacki, Urszula Rusecka, Józefa Szczurek-Żelazko, Anna Czech są wzywani przez radnego Rady Miejskiej w Tarnowie Marka Ciesielczyka z Oburzonych do rezygnacji z mandatu poselskiego. Apel samorządowca jest związany z ubiegłotygodniowym głosowaniem związanym z lokalizacją siedziby Instytutu Współpracy Polsko – Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Apelujemy do Państwa o niezwłoczną rezygnację z mandatu posła RP w związku ze skandalicznym zachowaniem w czasie głosowania dotyczącego siedziby Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej. Jako posłowie z tarnowskiego okręgu wyborczego głosowaliście Państwo przeciwko poprawce zgłoszonej (jak na ironię) przez posła z Krakowa, p. Marka Sowę, by siedziba w/w Instytutu była w Tarnowie, a nie w Warszawie, ze względu na szczególne więzi tarnowsko-węgierskie (tu urodził się nasz wspólny bohater Józef Bem). Powinniście zdawać sobie sprawę z degradacji naszego miasta, do jakiej doszło w ostatnich 20 latach, zwłaszcza po utracie statusu miasta wojewódzkiego. Jest rzeczą oczywistą (szkoda, że nie dla Państwa) , iż Tarnów jako siedziba nowo powstałego Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej zyskałby na znaczeniu. Głosowanie przeciwko największemu miastu w okręgu wyborczym kompromituje Państwa jako posłów, których obowiązkiem powinno być m.in. reprezentowanie interesów Tarnowa. Naszym zdaniem nie macie już w tej chwili moralnego prawa do sprawowania mandatu posła z naszego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.