15 czerwca 2024
AktualnościFotoreportaże

Remiza rośnie w oczach! [ZDJĘCIA]

Trwa budowa Budynku Wielofunkcyjnego (Remiz OSP) w Borzęcinie Dolnym. Roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. W kończącym się tygodniu wylano strop parteru. Wykonawca przystępuje do wykonania ścian I piętra. Koszt inwestycji to 6,25 mln zł, z czego 3,5 mln zł to pieniądze, które udało się pozyskać z funduszy zewnętrznych.

Inwestycja polega na rozbudowie, nadbudowie i przebudowie istniejącego budynku remizy OSP w Borzęcinie Dolnym na potrzeby budynku wielofunkcyjnego wraz z wewnętrznymi instalacjami, odwodnieniem terenu i jego utwardzeniem oraz utworzenie miejsc postojowych. Zaplanowano także zjazd z drogi wojewódzkiej, budowę zbiornika na nieczystości ciekłe, przebudowę sieci telekomunikacyjnej oraz prace w zakresie małej architektury, zieleni i nowego ogrodzenia.

Obiekt skupiał będzie kilka funkcji, nie tylko remizy OSP rozbudowanej o kolejne stanowisko garażowe wraz z zapleczem, ale również świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury. Na dobudowanym piętrze powstanie sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem socjalno-technicznym, na potrzeby organizacji wydarzeń publicznych i prywatnych mieszkańców. Teren i budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obiekt, po jego doposażeniu w odpowiedni sprzęt, będzie mógł funkcjonować najpóźniej od stycznia 2024 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.