18 czerwca 2024
Aktualności

Robert Wardzała apeluje o oddawanie krwi

– Biorąc pod uwagę wyjątkowo trudną sytuację, po raz kolejny w tym roku bardzo gorąco apeluję do wszystkich o oddawanie krwi – mówi Robert Wardzała, od lat działający na rzecz honorowego krwiodawstwa.

Robert Wardzała podkreśla, że w te wakacje sytuacja jest naprawdę dramatyczna – ze względu najpierw na epidemię koronawirusa, a następnie na okres urlopowy krwi brakuje znacznie bardziej niż w poprzednich latach.

– Chodzi o to, by nie doszło do sytuacji, w której konieczne będzie odwoływanie planowych zabiegów – tłumaczy Robert Wardzała. – W ostatnich dniach mogłem bezpośrednio przekonać się, że tylko szeroki odzew na wszystkie apele, które teraz się pojawiają, może przynieść poprawę. W Szpitalu Wojewódzkim spędziłem kilka dni pod bardzo fachową opieką całego personelu. Zarówno rozmowy, jak i obserwacja skłoniły mnie do kolejnego wystąpienia w tej kwestii. Przez lata wszystkie moje prośby spotykały się z dużym odzewem. Bardzo mocno liczę na to, że tak będzie i tym razem.

Krew można oddawać w obu tarnowskich szpitalach. Ich pracownicy zapewniają, że jest to bezpieczne – wdrożono wszystkie zalecenia wynikające z obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.