7 czerwca 2026
Aktualności

Robert Wardzała ponownie apeluje o oddawanie krwi

Robert Wardzała wraca z apelem do mieszkańców Tarnowa i całego regionu, by oddawali krew. – Jeżeli ktoś nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, bardzo proszę, by rozważył taką możliwość – mówi. – Proszę zarówno tych, którzy już systematycznie oddają krew, jak i tych, którzy dopiero rozważają podjęcie takiej decyzji.

Od lat w okresie wakacji jest ogromny deficyt tego cennego daru. Pandemia jeszcze go pogłębiła.

– Teraz nie jest lepiej, Krwi bardzo brakuje, a jest przecież ogromnie potrzebna – mówi Robert Wardzała. – Dlatego, jako osoba która kilka lat temu zainicjowała akcje promujące honorowe krwiodawstwo, dziś tym bardziej czuję się w obowiązku raz jeszcze apelować i przypominać, jak bardzo jest to ważne.

Terenowe oddziały Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajdują się w obu tarnowskich szpitalach (ul. Szpitalna 13 i ul. Lwowska 178A).

Osoby, które oddadzą krew mogą przez miesiąc korzystać z darmowych przejazdów tarnowską komunikacją miejską (była to inicjatywa Roberta Wardzały), zaś honorowi dawcy – w efekcie uchwały jednogłośnie podjętej pod koniec marca tego roku przez tarnowskich radnych – mogą otrzymać specjalne identyfikatory parkingowe K (koszt 50 zł rocznie) w Tarnowie.

– Moje apele zawsze spotykały się z dużym odzewem, wierzę, że nie inaczej będzie i tym razem – mówi R. Wardzała.

Jeden komentarz do “Robert Wardzała ponownie apeluje o oddawanie krwi

  • zenada ten wardzała to wszedzie juz jest ,moze pojdzie pracowac uczciwie a nie udawac kogos waznego w strefie z nadania wiecznego prezydenta ciepieli……lopata czeka

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *