Rok 2023 rokiem jubileuszu gminy Tarnów

Pięćdziesiąt lat temu, w 1973 roku powstała gmina Tarnów. Zatem rok 2023 będzie okazją do wspomnień, podsumowań, ale i do wspólnej zabawy. Trwają przygotowania organizacyjne wydarzeń o charakterze społeczno-kulturalnym. 

Ostatnie półwiecze to dla gminy Tarnów okres zmian i postępów, a ostatnie lata są skokiem cywilizacyjnym, estetycznym i wizualnym. Dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym rokrocznie realizowanych jest wiele zadań inwestycyjnych w różnych sferach życia. -Nasze otoczenie zmienia się nie do poznania. My się do tego przyzwyczajamy, lecz ludzie, którzy po latach odwiedzają naszą gminę mówią wręcz o skoku cywilizacyjnym, o tym, że niektórych miejsc dosłownie nie są w stanie rozpoznać, bo tak wypiękniały – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Zmieniają się obiekty użyteczności publicznej, oświatowe, centra wsi, czy budynki OSP. Te ostatnie są na bieżąco wyposażane w nowoczesną bazę. Na przestrzeni zwłaszcza ostatnich lat wybudowano i wyremontowano drogi oraz chodniki, infrastrukturę sportową, kanalizacyjną i wodociągową. 

Gmina Tarnów liczy prawie 26 tys. mieszkańców, jest relatywnie dużym samorządem, zajmuje blisko 83 km kwadratowe powierzchni. To w sumie 15 sołectw. Gmina Tarnów posiada wiele zabytków, stanowiących o jej dziedzictwie i niezwykłym dorobku pokoleń. To m.in. cmentarze wojenne, pomniki pamięci, dwory czy kościoły. Samorząd bardzo o nie dba i na bieżąco modernizuje. Użytki rolne stanowią 71% a leśne – 13%. Gmina Tarnów stanowi 5,85% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.