25 maja 2024
AktualnościKryminalne

Rozbój w centrum Tarnowa. Sprawca ujęty przez policjantów

Usiłowanie rozboju w centrum miasta zgłoszone tarnowskim policjantom zostało szybko wyjaśnione. Sprawca 35-letni tarnowianin został zatrzymany i trafił decyzją sądu w Tarnowie do aresztu na trzy miesiące.

Do bulwersującego zdarzenia doszło początkiem sierpnia w samym centrum Tarnowa. Do jednego ze sprzedawców warzyw pracującego w rejonie domu handlowego Świt podszedł podpity trzydziestoparolatek i używając wulgaryzmów zażądał od niego gotówki. Kiedy nie dostał tego czego chciał, rzucił się na pokrzywdzonego i potraktował go pięściami i kopniakami. Sprzedawca zdołał osłonić się krzesełkiem wykorzystywanym podczas handlu, ale i tak nie uchroniło go to przed urazami.

Rozsierdzony napastnik ruszył do ucieczki, kierując się w stronę ulicy Krakowskiej, a pobity zadzwonił na numer alarmowy. Kilka chwil później na miejscu pojawił się policyjny patrol, który wraz z pokrzywdzonym udał się w stronę, gdzie ostatni raz widziany był napastnik. Mundurowi zatrzymali tarnowianina.

35-latek trafił do policyjnego aresztu, skąd po wytrzeźwieniu został doprowadzony do nadzorującej śledztwo w sprawie Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Usłyszał tam zarzut usiłowania rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego najbardziej dotkliwy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Mężczyźnie grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Ilustracyjne 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.