19 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Rozciął nogę piłą. Eskortowała go do szpitala policja

Policjanci pilotowali samochód, w którym był przewożony ranny nastolatek. Funkcjonariusze, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do tarnowskiego szpitala. Dzięki reakcji mundurowych młody człowiek wymagający interwencji medycznej, trafił pod opiekę specjalistów.

W sobotę około godz. 9.30, mundurowi pełnili służbę na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. W trakcie trwania pomiaru prędkości kierujących, poruszających się drogą krajową nr 73 w miejscowości Żelazówka, podjechał do nich samochód, z którego wybiegł mężczyzna wołający o pomoc. Mężczyzna poinformował, że wiezie nastoletniego syna, który rozciął nogę piłą spalinową, jest mieszkańcem Podkarpacia a został skierowany do tarnowskiego szpitala. Kierujący przyznał, że nie orientuje się gdzie znajduje się wskazana placówka medyczna.

Policjanci bez chwili zwłoki podjęli decyzję o pilotażu pojazdu do szpitala, a o eskorcie powiadomili oficera dyżurnego. Włączyli sygnały uprzywilejowania i pilotowali samochód, którym poruszał się ojciec z synem do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.