31 maja 2024
AktualnościKryminalne

Rozjuszony byk szalał w centrum Ciężkowic [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Kilkusetkilogramowy byk uwolnił się i wędrował ulicami Ciężkowic. Zapędzony na ogrodzony teren przy kościele został uspokojony środkami chemicznymi, a następnie trafił ponownie do właściciela.

@kurier_tarnowski

Byk uciekinier! Chcoał oszukać przeznaczenie, ale i tak skończy w rzeźni #Polska #ucieczka #byk #dc #dlaciebie #funny

♬ oryginalny dźwięk – Kurier Tarnowski – Kurier Tarnowski

Nietypową interwencję odnotowali policjanci z Ciężkowic. Około godziny 10. rano (14.02) zostali powiadomieni o wędrującym swobodnie po Rynku w Ciężkowicach kilkusetkilogramowy byku. Okazało się, że podczas odbywającego się targu w centrum miasta zwierzę zostało sprzedane. Nowy właściciel nieumiejętnie przygotował załadunek na samochód ciężarowy, podczas którego byk uwolnił się i swobodnie poruszał ulicami Ciężkowic. Policjanci wspólnie z mieszkańcami, którzy w tym czasie byli na Rynku, zapędzili zdezorientowane zwierzę do ogrodzonego terenu przy kościele. Zamknęli wszystkie bramy, tak aby byk się nie wydostał i powiadomili lekarza weterynarii. W tym miejscu nie zagrażał już życiu i zdrowiu, jak również mieniu mieszkańców Ciężkowic. Około godziny 13. na miejscu pojawił się weterynarz, który środkiem chemicznym zaaplikowanym strzałkami uspokoił „uciekiniera”. Dopiero wówczas była możliwość ponownego załadowania byka do samochodu ciężarowego i jego transport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.