15 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Rozwalił mercedesa na słupie

Dachowanie poza drogą i kolizja z słupem energetycznym, to konsekwencje wypadnięcia z drogi mercedesa klasy C, którego kierowcą był  19-letni kierowca z powiatu gorlickiego. Z urazem głowy trafił on do tarnowskiego szpitala.

Po godzinie 10. w poniedziałek do Golanki, przez którą biegnie droga wojewódzka 980 zostały skierowane służby ratunkowe. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by uwolnić zakleszczonego w pojeździe kierowcę. Ratownicy medycznie udzielali pierwszej pomocy przytomnemu mężczyźnie, który następnie został przetransportowany do tarnowskiego szpitala. Policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy przeprowadzili rozmowę z osobami mogącymi mieć istotne informacje w tej sprawie oraz zebrali ślady z miejsca wypadku. Wszystko wskazuje na to, że kierowca nie zapanował nad mercedesem na jednym z ostrych zakrętów. Wprowadził go w poślizg i nie był w stanie utrzymać pojazdu na pasie drogi. Następstwem tego było wjechanie w pas zieleni, co z kolei doprowadziło do przewrócenia pojazdu i uderzeniu dachem znajdujący się poza pasem drogi słup energetyczny.

W miejscu wypadku na drodze wojewódzkiej trwały kilkudziesięciominutowe utrudnienia związane z wprowadzeniem ruchu wahadłowego oraz wyciąganiem zniszczonego pojazdu, który został przetransportowany na parking policyjny i zabezpieczony do prowadzonego postępowania. Kierowca, który w chwili zdarzenia był trzeźwy, przebywa w tarnowskim szpitalu z urazem głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.