15 lipca 2024
Aktualności

Rozwiń swój start-up

Jeśli prowadzisz firmę w Małopolsce krócej niż 3 lata, masz niepowtarzalną okazję, by skorzystać z bezpłatnego, profesjonalnego wsparcia szkoleniowego i mentorskiego. Taką szansę daje udział w kolejnej edycji programu #StartUP Małopolska.

 zlecenie_25_post_akce_1200x628-1

To już 6. edycja programu, cieszącego się zainteresowaniem startujących w biznesie przedsiębiorców. Powodzenie inicjatywy #StartUP Małopolska wynika z licznych atutów chętnie podkreślanych przez firmy, które uczestniczyły w jej poprzednich edycjach.

Korzyści z udziału w programie doceniła m.in. Aleksandra Kubica-Misztal z firmy diCELLa Sp. z o.o., która zajmuje się m.in. analizą obrazów medycznych i biologicznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: Udział w szkoleniach i konsultacje z mentorami pozwoliły nam usystematyzować strategię działania naszej firmy, w szczególności w zakresie marketingu, gdyż to właśnie ten obszar był dla nas najważniejszy.

 

Nowe umiejętności

Program ma wspierać przedsiębiorców z regionu, będących na początku swojej drogi biznesowej i pomóc im w doskonaleniu kompetencji kluczowych dla rozwoju własnej firmy. Co więcej, ma dostarczyć inspiracji i motywacji do dalszego działania – przedstawia zalety programu wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Podczas programu akceleracyjnego przedstawiciele firm zdobywają wiedzę m.in. w takich dziedzinach jak skuteczna sprzedaż, marketing oraz prezentacja swojej oferty przed potencjalnymi inwestorami i klientami. Ewa Kochańska z MioMedic Sp. z o.o., twórca platformy mapującej dane z urządzeń telemedycznych, podsumowała: Trzy główne korzyści wynikające z uczestnictwa w programie akceleracyjnym to: możliwość doszkolenia, udział w ważnych dla nas wydarzeniach branżowych, a także na pewno baza nowych kontaktów.

Ciekawa formuła

Program rozpoczynają dwudniowe warsztaty przedakceleracyjne, podczas których uczestnicy analizują modele biznesowe i strategie marketingowo-sprzedażowe swoich firm. Na tej podstawie wyodrębniają obszary do poprawy, a tym samym definiują zakres wsparcia i tematykę szkoleń w ramach programu akceleracyjnego, aby jak najlepiej odpowiadał na ich potrzeby.

Później uczestnicy warsztatów, zebrani w małych grupach (od 5 do 8 osób), pracują efektywnie na zajęciach szkoleniowych, a także mają możliwość skorzystania z usług mentorskich. 10-godzinny czas indywidualnej pracy z mentorami odbywa się w wybranych przez firmy obszarach tematycznych. Formuła warsztatów i mentoringu, w związku z sytuacją epidemiczną, zakłada prowadzenie zajęć on-line.

 

Udział w wydarzeniach

Całość działań szkoleniowo-mentorskich uzupełnia możliwość udziału firm w największych branżowych i startupowych wydarzeniach organizowanych on-line w Polsce. W poprzednich edycjach programu przedsiębiorcy uczestniczyli m.in. w InfoShareI love marketing czy I love commerce. Każde przedsiębiorstwo objęte będzie również wsparciem managera akceleracji, który pomoże określić kierunki dalszego rozwoju firmy.

 

Dla kogo i kiedy?

Program #StartUP Małopolska kierowany jest do mikro, małych i średnich firm, działających w Małopolsce i funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 36 miesięcy.

Nabór trwa do 1 listopada 2020 roku, a pierwszym krokiem umożliwiającym w nim udział jest wypełnienie formularza znajdującego się na stronie programu www.startup.malopolska.pl

Zbliżająca się edycja programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska realizowana będzie od listopada 2020 r. do lutego 2021 roku.

***

Program akceleracyjny #StartUP Małopolska jest realizowany w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W dotychczasowych pięciu edycjach wzięło udział 35 małopolskich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.