20 czerwca 2024
AktualnościKultura

Rozwód Grupy Azoty i Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Strategiczny sponsor dla Tarnowskiej Nagrody Filmowej – jednego z dwóch najstarszych festiwali filmowych w Polsce – postanowił zakręcić kurek z gotówką. Festiwal mimo wszystko się odbędzie, ale w bardzo okrojonej wersji – bez wielu wydarzeń towarzyszących od lat tej filmowej imprezie.

Nieoficjalnie mówi się, że wkład Grupy Azoty w budżet tarnowskiego święta kinematografii to blisko 1/3 kosztów całej imprezy, która wystartuje już po raz 31. w drugiej połowie kwietnia.

 

– Strata sponsora, który był z nami od lat boli podwójne. Zawsze gdy się traci kogoś, kogo się szanuje, jest to bolesne. Dodatkowo po deklaracjach, które opierały się na długoletniej współpracy, na 1,5 miesiąca przed festiwalem okazało się, że tak nie będzie – przyznaje w rozmowie z jedną z tarnowskich rozgłośni Anna Grygiel, dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Dlaczego Azoty wycofują się z finansowania? Oficjalny powodem jest zmiana strategi promocji firmy, która stawia na kreowanie własnych przedsięwzięć wzmacniających markę chemicznego giganta.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.