19 czerwca 2024
Aktualności

Rusza remont hali ,,Jaskółka”

W hali „Jaskółka” została dziś podpisana umowa na jej przebudowę, opiewająca na blisko 59 milionów złotych. Dokument sygnowali przedstawiciele grupy budowlanej Budimex, która przeprowadzi modernizację – Jakub Nagraba i Marek Gromaszek – oraz – w imieniu miasta – Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR, administratora hali. 

Po przebudowie hala będzie blisko dwa razy większa i niemal dwa razy wyższa.

– Zostanie przystosowana do przeprowadzania gier zespołowych w klasach mistrzowskich – piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki w sposób uwzględniający przepisy związków sportowych –podkreślał Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR.

Wokół budynku, pod zadaszeniem, powstanie też jednotorowa bieżnia o długości 240 metrów i dwutorowa bieżnia prosta, długa na 60 metrów, co da możliwość rozgrywania zawodów lekkoatletycznych. Hala pomieści pięć tysięcy kibiców. Całkowicie zmieni się też jej otoczenie – powstanie między innymi parking na 400 samochodów i liczące 800 metrów zaplecze rehabilitacyjne, zlikwidowane zostaną wszystkie bariery architektoniczne, tak, aby zapewnić możliwość uprawiania sportu wszystkim grupom społecznym, niezależnie od poziomu sprawności czy rodzaju dysfunkcji. Rozbudowa obiektu da możliwość zorganizowania ośrodka będącego miejscem, które stworzy również warunki do kompleksowego przygotowania paraolimpijczyków.

Ta inwestycja jest naszą trzecią o charakterze wybitnie sportowym. Możemy pochwalić się wybudowaniem Areny Lublin, stadionu sportowego dla 15 tysięcy widzów, jesteśmy też w trakcie przebudowy stadionu lekkoatletycznego w Lublinie. Chcemy, żeby hala Jaskółka w Tarnowie, obiekt o unikalnych parametrach, był – przy naszym zaangażowaniu i profesjonalizmie – klejnotem w koronie, którym będziemy się chwalić – mówił Marek Marek Gromaszek, dyrektor Budimexu do spraw handlowych. Hala ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.-Termin jest ambitny, ale już przygotowując się do przetargu, mieliśmy pomysł, jak to zrobić. Wystawiliśmy do tego kontraktu bardzo doświadczoną kadrę – podkreślał Jakub Nagraba, dyrektor oddziału Budownictwa Ogólnego Wschód.

Grzegorz Niepsuj, kierownik kontraktu, zapowiedział, że wykonawca jutro rozpocznie prace, związane z przejęciem placu budowy. Za kilka dni teren zostanie ogrodzony i formalnie przejęty przez wykonawcę. Pierwszym etapem prac będzie niemal całkowita rozbiórka hali, co oznacza, że „Jaskółka” w kształcie, jaki znamy – przestanie istnieć.

.

 

Jeden komentarz do “Rusza remont hali ,,Jaskółka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.