19 czerwca 2024
Aktualności

Ruszają prace przy remoncie Amfiteatru

Rozpoczęły się prace w amfiteatrze przy ulicy Kopernika. Pierwszym etapem przebudowy amfiteatru są roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe. – Szacujemy, że mogą potrwać około półtora miesiąca – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Tarnowa.

W pierwszym etapie wykonawca rozbierze ogrodzenie, przygotuje sobie wjazd na teren budowy, który docelowo będzie też wjazdem do przebudowanego obiektu i wyburzy niepotrzebne betonowe elementy. Kolejnym etapem będą prace budowlane, które obejmą między innymi budowę widowni amfiteatru, kawiarni, pawilonu sanitarnego i magazynu. Na terenie obiektu znajdą się też trawniki, na których będzie można rozstawić leżaki lub rozłożyć koce, nasadzone zostaną drzewa, które zacienią widownię.

Amfiteatr ma być przestrzenią przeznaczoną nie tylko do organizacji imprez i widowisk, ale również do pełnienia funkcji rekreacyjnej, miejscem, które przyciągnie mieszkańców w każdym wieku. Widownia będzie liczyć 275 miejsc. Taras pod sceną ma pełnić funkcje parkietu tanecznego i widowni dla kameralnych przedstawień, na której będzie można rozstawić 116 krzeseł. Wykonawca wybuduje nowe ogrodzenie i przebuduje  jego fragment od ulicy Kopernika. Modernizacja obejmuje również wykonanie instalacji elementów infrastruktury multimedialnej i informatycznej, oświetlenie terenu i sceny. Teren będzie monitorowany siecią kamer, połączoną z monitoringiem miejskim. Amfiteatr będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, po nowych alejkach łatwiej będzie poruszać się też rodzicom z wózkami dziecięcymi. Dzięki modernizacji na terenie amfiteatru będzie można organizować pokazy filmowe, wieczorki taneczne i wystawy z zapleczem multimedialnym.

Remont amfiteatru ma potrwać do połowy kwietnia przyszłego roku.  Wykonawcą modernizacji, prowadzonej metodą „zaprojektuj i wybuduj”, jest firma SAMSON sp. z o. o. z Niedomic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.