24 lutego 2024
Aktualności

Ruszył przetarg na budowę centrum wypoczynku i rekreacji na Kantorii

Najprawdopodobniej za kilka tygodni poznamy wykonawcę pierwszego etapu robót przy budowie centrum wypoczynku i rekreacji na Kantorii. Przetarg na inwestycję został ogłoszony w ostatnich dniach. Przypomnijmy, na terenie byłej cegielni powstaną między innymi tarasy, na których będzie można rozwieszać hamaki lub huśtawki i plaża z boiskiem do gry w siatkówkę plażową, a w drugim etapie przebudowy – amfiteatr, promenada spacerowa i ścieżka edukacyjna.

Pierwszy etap prac na Kantorii, zaplanowany na ten rok, obejmie między innymi budowę chodników i alejek, przy których staną ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Alejki będą oświetlone, tak aby z centrum rekreacji można było korzystać również wieczorem. Wspomniane już tarasy wypoczynkowe zostaną wykonane z porfiru i imitujących drewno, odpornych na warunki atmosferyczne desek kompozytowych. Na tarasach staną ażurowe konstrukcje, na których będzie można zawiesić hamaki i huśtawki, a jedna z prowadzących do tarasów pochylni zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W centralnej części tarasów powstanie plaża i boisko do siatkówki plażowej a w pobliżu – kontenerowy budynek z ogólnodostępną toaletą. W drugim etapie inwestycji zaplanowano między innymi budowę amfiteatru z pływającą sceną w zakolu stawu, budowę promenady spacerowej wzdłuż jego brzegu i utworzenie ścieżki edukacyjnej. W południowej części terenu Kantorii stanie wiata grillowa i ławki, a obok tarasów – plenerowa siłownia. Drugi etap inwestycji obejmować ma również przebudowę istniejącego parkingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.