24 kwietnia 2024
Aktualności

Ruszyła budowa ronda w Lisiej Górze

Prawie 6 milionów złotych kosztować będzie rondo w Brzozówce na drodze wojewódzkiej nr 73. Na 80% kosztów inwestycji, czyli nieco ponad 4 mln 718 tys. zł. gmina Lisia Góra pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, reszta to wkład własny samorządu.

 

Jak podkreśla Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra, uzyskana dotacja jest największą w regionie. – Dzięki temu możemy w końcu zrealizować długo wyczekiwaną przez mieszkańców i przedsiębiorców budowę ronda.

Dlaczego inwestycja jest tak wyczekiwana? Ponieważ rondo i odchodzące drogi otworzą po wschodniej stronie tereny inwestycyjne, zaś po zachodniej, w przyszłości, tereny mieszkaniowe. – To kluczowa inwestycja dla rozwoju naszej gminy – potwierdza Arkadiusz Mikuła.

Obecnie trwają już prace w terenie związane z odwodnieniem, infrastrukturą techniczną, położeniem sieci energetycznych i gazowych. – Prace są skomplikowane, bo musimy je koordynować także z Gaz Systemem, który w tym samym miejscu buduje strategiczny gazociąg przesyłowy wysokiego ciśnienia – podkreśla wójt Mikuła.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2021.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.