15 lipca 2024
Aktualności

Ruszyła budowa tanich mieszkań na wynajem w Siedliskach [ZDJĘCIA]

Uroczystym wbiciem pierwszej łopaty zainaugurowano dużą inwestycję mieszkaniową realizowaną przez spółkę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska. W ramach inwestycji powstanie 120 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu (28-55m2) w budynkach wielorodzinnych usytuowanych w miejscowości Siedliska w gminie Tuchów. 

 

SIM Małopolska jest wspólnym projektem szesnastu małopolskich gmin i Skarbu Państwa, stworzonym jako odpowiedź na potrzeby mieszkaniowe lokalnych społeczności. Spółka zawiązana została 2 sierpnia 2021 roku. Misją Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej jest budowa mieszkań o umiarkowanym czynszu z gwarancją długoterminowego najmu. W ramach swojej działalności spółka realizuje inwestycje mieszkaniowe w 16 rozwijających się gminach Małopolski, w wyniku których planuje się utworzenie blisko 1000 lokali mieszkalnych na wynajem.

 
– To historyczna inwestycja w naszej gminie – podkreśla burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek. – Dzięki jej realizacji kilkuset mieszkańców znajdzie nowe miejsce zamieszkania. To dla nas bardzo ważne, gdyż dzięki realizacji tego zadania jesteśmy w stanie zaoferować młodym rodzinom ofertę, aby tu, w naszej gminie osiedlali się na stałe. Dziękuje przy tej okazji posłowi Stanisławowi Bukowcowi, który kilka lat temu zaproponował nam partycypację w tym projekcie. Dziś przechodzimy do finalnej fazy tego projektu. Dziękuje także prezesowi Michałowi Lysemu oraz pracownikom SIM Małopolska za sprawne i profesjonalnie działanie.
 
– To kolejny ważny moment w historii naszej spółki. Ruszamy z kolejną dużą, jedną z największych inwestycji w ramach SIM Małopolska – mówił tuż przed wbiciem pierwszej łopaty Michał Lysy, prezes SIM Małopolska. – Już za dwa lata powstanie tutaj pierwszy z trzech budynków, w którym będzie 40 tanich mieszkań na wynajem. Dziękuję burmistrz Tuchowa Magdalenie Marszałek za świetną współpracę! 
Dodajmy, że jest to już  kolejne uroczyste wbicie łopaty pod inwestycję realizowaną przez SIM Małopolska. Już niebawem zaplanowano kolejny symboliczny start inwestycji w Okocimiu w gminie Brzesko. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.