29 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

Są pieniądze na strzelnicę w Wojniczu [ZDJĘCIA]

Powiat tarnowski otrzymał środki finansowe na zorganizowanie strzelnicy w ramach konkursu ofert, realizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, pn. „Strzelnica w powiecie”. W spotkaniu dotyczącym przekazania czeku – który pokryje 80 procent inwestycji – uczestniczyli: starosta tarnowski Roman Łucarz, przewodniczący rady powiatu tarnowskiego Paweł Smoleń, etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach, oraz radna rady powiatu tarnowskiego Grażyna Karaś.

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa wręczył powiatowi tarnowskiego czek o wartości 188 tys. zł na urządzenie wirtualnej strzelnicy przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

Strzelnica będzie służyła do doskonalenia umiejętności strzeleckich, głównie uczniów z klas przygotowania wojskowego i mundurowych.

 

– Mamy już przygotowany teren i pomieszczenie, które musimy jeszcze zaadaptować i wyposażyć w niezbędną infrastrukturę – stwierdził starosta Roman Łucarz. – Chcemy naszą młodzież uczyć obsługi broni, oswajać ich z nią, bo czasy są niebezpieczne i musimy być przygotowani na różne scenariusze. Myślimy też o uruchomieniu w powiecie klas przygotowania wojskowego w kolejnych dwóch szkołach – Gromniku i Ryglicach – dodał włodarz powiatu tarnowskiego.

Starosta uczestniczył również w debacie na temat Wojsk Obrony Terytorialnej i korzyści z ich istnienia dla małych ojczyzn, która odbyła się w Dworku Modrzewiowym w Tarnowie. Oprócz wiceszefa MON, Marcina Ociepy w debacie wzięli udział prezes Zakładów Mechanicznych Henryk Łabędź, wicedyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu Małgorzata Kornaś i podporucznik Jakub Migała, oficer sztabowy WOT.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.