18 maja 2024
Kryminalne

Samochodem na zakupy… „bez prawka”

Zamiast czerpania przyjemności z zakupów, 42-latka wróciła do domu z bagażem kolejnego postępowania o jazdę samochodem mając na koncie już dwa zakazy sądowe.

We wtorek do Tarnowa przyjechała mieszkanka podtarnowskiej wsi. Wybrała jeden ze sklepów wielkopowierzchniowych, do którego podjechała swoim Oplem. Wjeżdżając na parking została zatrzymana do kontroli drogowej przez patrol tarnowskich dzielnicowych. 
Podczas sprawdzenia dokumentów okazało się, że 42-letnia kobieta nie powinna prowadzić samochodu, ponieważ decyzją sądu zostały jej cofnięte uprawnienia wszystkich kategorii prawa jazdy. Na domiar złego takie decyzje zostały wydane wobec niej już dwukrotnie. Pierwsza w październiku ubiegłego roku, a druga miesiąc później.
Z zaplanowanej wycieczki do Tarnowa pozostały jedynie zakupy oraz bagaż kolejnego postępowania w związku z prowadzeniem pojazdów pomimo decyzji sądowych o nałożonych zakazach. Jest to przestępstwo określone w art. 244 kodeksu karnego i zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.