29 lutego 2024
Aktualności

Ścigała wyjdzie wcześniej zza krat?

Dyrektor więzienia na Podkarpaciu, w którym przebywa były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała wnioskuje o jego wcześniejsze zwolnienie za dobre sprawowanie. Wcześniej sąd dwukrotnie oddalił wnioski Ścigały, który starał się o skrócenie odsiadki.

 

Jak podaje Radio Kraków, Rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie Artur Lipiński podkreśla, że dyrektor zakładu karnego ma takie uprawnienia i jak przekonuje, nie jest to sytuacja rzadka kiedy szefowie więzień korzystają z takiego uprawnienia. Jak jednak podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków sędzia Lipiński, wniosek złożony przez dyrektora zakładu karnego nie ma „większej mocy” niż wcześniejsze wnioski składane przez samego skazanego.

Czy sąd przychyli się do wniosku? Kiedy go rozpatrzy? Tego póki co nie wiadomo.
Ścigała w więzieniu pracował bezpłatnie jako wolontariusz w domu pomocy społecznej. Pomaga również w organizowaniu życia w zakładzie karnym – w bibliotece, świetlicy, kaplicy.
Odrzucając wnioski Ścigały o przedterminowe zwolnienie z więzienia sąd podkreślał jednak, że samo dobre sprawowanie w więzieniu nie uzasadnia wniosku, gdyż Ścigała miał dobrą opinię, zanim trafił za kraty.

Były prezydent Tarnowa został skazany na 3 lata więzienia za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki. Na poczet odbywania kary zaliczono mu 6 miesięcy spędzone w areszcie. Do więzienia zgłosił się 11 czerwca 2018 roku. Jego kara upływa z końcem 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.