19 czerwca 2024
Aktualności

Solarisy za ponad 4 miliony złotych trafią do Tarnowa

Pięć autobusów marki solaris trafi do Tarnowa w październiku przyszłego roku. Kontrakt na ich dostawę, wart około 4,3 miliona złotych, został dziś podpisany przez prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Jerzego Wiatra i Krzysztofa Musiała, regionalnego dyrektora sprzedaży w firmie Solaris Bus&Coach S.A.

To kolejne pojazdy kupione w ramach dofinansowanego przez fundusze unijne, wartego 40 milionów złotych projektu wymiany taboru tarnowskiej komunikacji miejskiej. Zamówione przez tarnowskie MPK autobusy Solaris Alpino będą liczyć po 8,6 metra długości.

– Są przeznaczone do centrów miast oraz na drogi osiedlowe i tam będą używane. Z racji swoich rozmiarów są też oszczędne – mówi Jerzy Wiatr, prezes MPK.Pojazdy będą nowoczesne i wygodne, wyposażone między innymi w ekologiczne silniki Euro6 i klimatyzację o mocy odpowiedniej, aby zapewnić pasażerom komfort.

Solarisy, podobnie jak wszystkie autobusy kupione w ostatnim czasie przez tarnowskie MPK, powstają w Polsce. Fabryka firmy znajduje się w Bolechowie pod Poznaniem.

/fot.archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.